Utorok, 16 Júl 2024

logo lumentv 330

Mikuláš čo nám dáš

Svätý Mikuláš pochádza až z ďalekého Turecka. Narodil sa v bohatej rodine starším rodičom, ktorí dlho nemohli mať dieťa. Odmalička bol veľmi štedrý a povestný svojou dobročinnosťou. Svätému Mikulášovi zomreli rodičia, keď bol ešte veľmi mladý. Zanechali po sebe taký veľký majetok, že Mikuláš sa nemusel báť o svoje živobytie. On sa však všetkého vzdal a venoval majetok chudobným. Ako 19- ročný sa stal kňazom, neskôr biskupom. Mnohým ľuďom pomohol v núdzi. Aj preto je práve svätý Mikuláš jednou z najobľúbenejších postáv.

Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený nielen deťmi, ale aj dospelými, ktorí sa v tento deň tešia na obdarovanie sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do obloka a ráno si v nich nájsť milé prekvapenie.

K nám do zariadenia tiež zavítal Mikuláš. Nasledovala malá scénka, kde čertík s anjelikom a spolu s klientami privolali Mikuláša. No tento rok k Mikulášovi pribudli aj ďalší pomocníci. O ďalšiu zábavu sa postaral aj nezbedný škriatok spolu s pani Santa Klausovou. Tak ako aj deti aj naši klienti mali z toho veľkú radosť.

Ďalšie kroky Mikuláša a jeho pomocníkmi viedli k ľuďom pripútaným na lôžko, ktorí sa tiež potešili z malej sladkej odmeny.

Veľmi milé na tom všetkom bolo hlavne to, že sa našim klientom tiež rozžiarili očká a mohli si vychutnávať už predvianočnú atmosféru.

Spracovala: Viktória Borňaková