Utorok, 16 Júl 2024

logo lumentv 330

Katarínska zábava

Každoročnou tradíciou v našom zariadení je Katarínska zábava, ktorá patrí medzi poslednú zábavu pred nastávajúcim adventným obdobím, ktoré v tomto roku nasledovalo hneď v nasledujúcu nedeľu.
V tomto roku sa táto akcia začala 24 .11. 2011 o 15,30 hod., slávnostným príhovorom zástupkyne riaditeľa Ing. Mgr. Erikou Papákovou. Po slávnostnom príhovore vystúpila folklórna skupina Tokaj z Malej Trne, s  pásmom ľudových piesní.
Aj keď trochu rozpačito a  váhavo, predsa sa rozprúdil tanec klientov a zamestnancov, ku ktorým sa pridali aj hostia z folklórneho súboru. Títo si pre našich klientov pripravili aj ďalšie prekvapenie a to, vtipné vystúpenie ľudovej rozprávačky p. Macejkovej. Neskôr členky súboru rozdali našim klientom vlastnoručne napečené domáce koláče. Nezabudli ani na ležiacich obyvateľov a spríjemnili im podvečer peknými piesňami a koláčikmi priamo na jednotlivých izbách daných oddelení.
Čo by to bolo za zábavu bez občerstvenia? O to sa postaral riaditeľ zariadenia Ing. Jozef Čičatko a zamestnanci sociálno- výchovného úseku a  stravovacej prevádzky, avšak za pomoci sponzorov, ktorí poskytli toto občerstvenie. Všetci zúčastnení si pochutnali na pečených kuracích stehnách, zákuskoch a ovocí, čo zapíjali malinovkou, prípadne chutným vínkom.
Do tanca hral a spieval náš zamestnanec Ladislav Feterik, ako aj hudba z CD prehrávača. Tancovali a spievali všetci zúčastnení, podľa svojich schopností a možností, nevynímajúc hostí, klientov, zamestnancov aj tancachtivých jednotlivcov na invalidných vozíčkoch. Členky súboru vytancovali nielen našich klientov, ale aj samotného riaditeľa zariadenia, ktorý mal čo robiť pri toľkých ženách.
Každá zábava má svoj začiatok aj koniec. Tá naša skončila v neskorých večerných hodinách,aj keď sa niektorým zúčastneným odchádzalo veľmi ťažko. Skončilo sa to uprataním jedálne, v ktorej zábava konala a každý sa vybral do svojich izieb, oddýchnuť si.