Streda, 24 Apríl 2019

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Záujmová činnosť

Záujmová činnosťKlienti majú možnosť venovať sa svojej vlastnej záujmovej činnosti. Už pri nástupe každého obyvateľa do zariadenia a priebežne počas jeho pobytu je zisťované aké má záľuby a akej činnosti by sa chcel venovať. Ergoterapiu a ;výchovnú prácu prestrešujú 2 ergoterapeutky, 3 sociálno-výchovní pracovníci, ktorí organizačne patria pod sociálny úsek.

V zariadení je knižnica a kienti majú možnosť čítať literatúru podľa svojho výberu . Veľmi dobré podmienky sú na sledovanie televíznych programov. Každé oddelenie má vlastný televízny prijímač v samostatnej spoločenskej miestnosti. Pokiaľ občan má vlastný televízor môže ho sledovať na svojej izbe.

Klienti, ktorí majú manuálne zručnosti vykonávajú rôzne ručné práce ako napr. háčkovanie, pletenie, zašívanie, výroba prútených košíkov , prútených ozdôb a pod, ktoré sú aktuálne použité na výzdobu oddelení.V prípade záujmu majú možnosť vypožičať si spoločenské hry, karty, šachy a pod.

V prípade záujmu môžu si zahrať v letných mesiacoch stolný tenis, volejbal, bedminton a pod.

Záujmová činnosťZáujmová činnosť

Veľká starostlivosť sa v zariadení venuje duchovnej činnosti klientov. Vo vstupných priestoroch zariadenia bola v roku 2004 zrekonštruovaná a rozšírená kaplnka, v ktorej sa denne konajú omše pri rešpektovaní vierovyznania rímskokatolíckeho, gréckokatolíckeho, reformovanej cirkvi či evanjelickej cirkvi a.v. K ťažko chorým a umierajúcim je na požiadanie privolaný kňaz.

Záujmová činnosťZáujmová činnosť

Katalóg výrobkov

Súbor v PDF formáte:

pdfkatalóg výrobkov11.65 MB

Koncepcia rozvoja

PONUKA PRÁCE

voľné pracovné miesto na pracovnú pozíciu "opatrovateľka" 15.3.2019 viac infomácií tu

Ochrana osobných údajov

Súbor v PDF formáte:

pdfochrana osobných údajov241.31 KB

OZNAM

Od 01. januára 2019 na základe uznesenia Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja č. 144/2018, konaného dňa 17.12.2018, boli zrušené organizačné súčasti zariadenia LUMEN-ŠZ, ZpS a DSS Trebišov a to : Nocľaháreň, M.R. Štefánika 66/5, Trebišov a Domov sociálnych služieb pre deti ambulantná forma.

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

Blahoželáme

Dnes : Juraj
Zajtra : Marek

Štatistika návštev

Počet zobrazení obsahu : 834491