Sobota, 18 Máj 2024

logo lumentv 330

Človeče, nehnevaj sa !!!

 

Vo štvrtok 26. 9. 2013 bolo toto slovné spojenie počuť v našom zariadení veľmi často. Dôvodom nebola zvýšená nervozita a napätie klientov, či zamestnancov, ale dopoludnie prežité pri spoločenskej hre " Človeče, nehnevaj sa!"
20 klientov, rozdelených do piatich skupín, si zmeralo svoje sily a zahrali si hru Človeče, nehnevaj sa!

1.skupina: Pituk Dušan, Šibová Elena, Jakabová Anna, Kandrik Branislav
2.skupina: Sasáková Mária, Ladonová Etela, Lehotská Eva, Dubinská Terézia
3.skupina: Tokarčik Martin, Jachim Josef, Sciranka Vladimír, Németh Vojtech
4.skupina: Szemanová Helena, Cabovská Anna, Pregová Helena, Vargovčáková Margita
5.skupina: Hutková Margita, Hutková Marta, Kalanyosová Eva, Švelanová Mária

Bolo naozaj obtiažne zvoliť jediného víťaza spomedzi toľkých súťažiacich a preto sme pre víťazov jednotlivých hier (Pregovú, Sasákovú, Kandrika, Hutkovú M. a Jachima) pripravili neobvyklé "grandfinále", v ktorom oni sami boli skutočnými figúrkami.

Hracie pole tvorilo 40 rôzne rozložených stoličiek a figúrkami na našej pomyselnej hracej ploche boli víťazi jednotlivých hier, označení farebným papierom, aby nedošlo k zámene. Aj hracia kocka bola primerane veľká. Aby to nebolo príliš jednoduché, tak na desiatich vybraných stoličkách boli umiestnené vedomostné i vtipné úlohy, ktoré museli klienti za pomoci našej šarmantnej kolegyne splniť. Spomínali na to, čo mali na raňajky, spievali pesničky i točili sa dookola. Bola aj stolička, ktorou sa hráč musel vrátiť o niekoľko pozícií dozadu. Hra zaujala nielen samotných súťažiacich, ale aj ostatných klientov, ktorí sa prišli na zábavu pozrieť a fandiť svojmu favoritovi. Ten, kto ako prvý absolvoval toto zaujímavé "grandfinále" plné veselých a zaujímavých úloh, sa stal víťazom celej súťaže. Do cieľa ako prvá prišla pani Pregová, po nej pani Sasáková a na treťom mieste sa umiestnil pán Jozef Jachim. Každý z účastníkov tejto zaujímavej a trochu netradične poňatej súťaže bol odmenený sladkosťou. Hlavnou cenou pre víťaza bolo tričko s vtipným nápisom.