Streda, 17 Apríl 2024

logo lumentv 330

Požiarny deň

Dňa 07.09.2016 vykonali príslušníci z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trebišove ukážku techniky a zásahu HaZZ v našom zariadení Lumen.

Akciu hasičov zahájil sociálny pracovník Mgr. Miron Žadanský. Po privítaní sa ujal slova Ing. npor. Miroslav Bajužík, ktorý nás oboznámil, aká je práca hasiča ťažká. Podrobne porozprával aký je rozdiel medzi pojazdnými a prenosnými hasiacimi prístrojmi. V krátkosti vysvetlil akými hasiacimi prístrojmi, z hľadiska horiacej látky, môže byť požiar uhasený .

Vysvetlil nám, že základnou podmienkou človeka, ktorý sa chce stať hasičom, je aby cítil v srdci, že chce pomáhať ľuďom. Dôležitá je aj jeho fyzická zdatnosť a perfektná príprava. Hasič musí mať rád ľudí aj zvieratá. Teda je to človek s veľkým srdcom.

Spolu s ukážkou techniky nám predviedli aj dynamickú ukážku hasenia požiaru. Klienti si mohli vyskúšať ohňovzdorný skafander a striekanie vody z džberovej striekačky.

Sme nesmierne hrdí na prácu hasičov pretože sa koncentrujú na jediný cieľ – záchranu ľudského života a majetku. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Pripravila Bc. Bodnárová