Nedeľa, 23 Február 2020

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Bezpečnosť chodcov na cestách

Dňa 7. Februára naše zariadenie navštívil riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu pplk. Ing. Martin Telepovský s prednáškou na tému ,, Bezpečnosť chodcov na cestách "

Aj keď je chôdza prínosom pre naše zdravie a životné prostredie a obzvlášť praktická pre starších ľudí a deti, chodci sú v porovnaní s ostatnými účastníkmi cestnej premávky veľmi zraniteľný v prípade nehôd.

Pravidlá platia pre všetkých účastníkov cestnej premávky. Chodci sa musia taktiež chovať ohľaduplne, riadiť sa pravidlami cestnej premávky, svetelnými signálmi, dopravnými značkami a pokynmi policajtov.

Chodcom pravidlá napríklad stanovujú tieto povinnosti: chodec musí pre chôdzu používať chodník a tam kde chodník nie je alebo je nepriechodný môže k chôdzi využiť cestu. Po chodníku sa chodí vpravo, rovnako ako po prechode pre chodcov. Naopak ak ide chodec po ceste, musí ísť výhradne po ľavej krajnici a ak nemá cesta krajnicu, tak pri ľavom okraji vozovky.

Na záver im vysvetlil význam reflexných prvkov na odeve, ktoré dokážu ,, zachrániť " život a zdravie nemotorových účastníkov cestnej premávky , zúčastneným odovzdal reflexný pásik.

J.B.