Streda, 17 Apríl 2024

logo lumentv 330

Hamburgerové popoludnie

Karanténne opatrenia súvisiace s koronavírusom výrazne obmedzujú sociálne aktivity našich klientov, ktoré sú pre nich nesmierne dôležité. Preto sa snažíme pripravovať pre nich iné zaujímavé aktivity, ktoré vieme zabezpečiť v rámci nášho zariadenia.

Takýto bol aj 21. október, kedy sme sa my, pracovníci úseku sociálnej práce a sociálnej rehabilitácie, rozhodli zorganizovať pečenie hamburgerov a tak milo prekvapiť našich, nič netušiacich prijímateľov DSS.

Za dodržiavania prísnych hygienických opatrení mohli klienti celý postup a prípravu hamburgerov sledovať „LIVE". Na rozpálenej panvici sme opekali mäsko z každej strany asi 3 až 4 minúty. Na opečené mäsko sme dali plátok syra, pridali kečup a tatársku omáčku. Hamburger má tú výhodu, že do neho môžeme okrem mäsa dať veľa čerstvej zeleniny a tak nechýbali čerstvo nakrájané uhorky a čínska kapusta.

O pitný režim sa starala naša obľúbená coca cola, prírodná jemne perlivá minerálka, káva a čaj. Na záver potešila sladká maškrta v podobe vitamínových cukríkov.

Počas celého popoludnia nám vyhrávala veselá muzika, takže si poniektorí mohli aj veselo zanôtiť.

Výsledok bol nielen oku lahodivý a vyzeral krásne, ale aj skvele chutil, čo potvrdili plné brušká a spokojné tváre našich klientov.

Spoločnú akciu si veľmi pochvaľovali a už dávali návrhy, čo by sme si uvarili nabudúce. Ale to neprezradíme.

Marek Majoroš