Streda, 27 September 2023

logo lumentv 330

Pečenie kysnutého višňového koláča

Po dlhšej dobe sa nám konečne uvoľnili karanténne opatrenia súvisiace s koronavírusom, ktoré výrazne ovplyvňovali sociálne aktivity našich klientov. Tie sú pre nich veľmi dôležité a preto sme ani na chvíľočku nezaváhali a rozhodli sme sa dňa 30.6.2021 upiecť spolu s PSS kysnutý višňový koláč.

Keďže v našom krásnom areáli máme vysadené ovocné stromy, medzi ktoré patria aj višne, rozhodli sme sa s klientmi, že ich hneď oberieme a klientky nám ich odkôstkujú. Taktiež sme si zrána zarobili kvások a pripravili si z neho vláčne cesto. Popritom sa chystala aj posýpka, ktorá nesmela chýbať na višňovom koláči.

Ako už býva zvykom, počas celého dopoludnia nám vyhrávala veselá muzika, pri ktorej si poniektorí veselo zanôtili, ba aj zatancovali. Výsledkom poctivej práce bol nie len oku lahodiaci višňový koláč, ktorý vyzeral krásne, ale aj skvelo chutil, čo napokon potvrdili spokojné tváre našich klientov.

Spoločnú akciu sa nám podarilo úspešne zavŕšiť pri kávičke, kde už padali návrhy, čo by sme si mohli nabudúce upiecť. Ale to si zatiaľ necháme pre seba.

Spracovala: Šurimová Martina