Piatok, 27 Máj 2022

Vtáčie búdky

Jar je už za rohom a to znamená, že prelietavé vtáčiky sa budú vracať z teplých krajín, a preto by bolo treba ich náležite privítať. Vtáčie štebotanie sa radí k jedným z tých najkrajších tónov nielen na ranné zobúdzanie, ale aj ako kulisa pri posedení na lavičke, či pri otvorenom okne. Keďže areál nášho zariadenia je plný zelene, vieme to z vlastnej skúsenosti a môžeme to doporučiť každému, kto si to nevyskúšal. Vtáčí spev je neodmysliteľnou súčasťou nášho zariadenia.

Tak ako každý iný rok, ani tento rok sme na vtáčiky nezabudli, a preto sme sa im rozhodli v marci 2022 vyrobiť drevené vtáčie búdky. Práca s drevom nebola jednoduchá, preto nám s nimi veľmi ochotne pomohol p. Šurima, ktorý nám na vtáčie búdky dodal aj materiál, ale zvládli sme to. Hotové búdky sme dali našim klientom rozlične skrášliť, a to nielen povrchovou úpravou – lakovaním, ale aj škrupinami z pistáciových orieškov, ktoré umiestnili na strechu búdky, ako škridľu. A z vtáčej búdky bol zrazu krásny domček.

Hotové búdky sme spoločne umiestnili vo vonkajšom areáli nášho zariadenia, aby v nich vtáčiky našli svoje bezpečie.

Ak sa rozhodnete naše zariadenie navštíviť, dobre sa zapozerajte na košaté ihličnaté stromy, na ktorých sú umiestnené búdky. Radosť a spokojnosť klientov z dobre odvedenej práce sa nedala opísať. Veď posúďte sami, je to vidieť na ich radostných tvárach

Spracovala : Martina Šurimová

Zmluvy, objednávky a faktúry sú zverejňované na stránke zriaďovateľa

ksk logo nove