Piatok, 21 Jún 2024

logo lumentv 330

Výroba vianočných dekorácií

Nie nadarmo sa hovorí, že Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku. Akoby sa už nemohli dočkať, kedy im otvoríme dvere našich domovov a kedy vstúpia aj do našich sŕdc. Už od začiatku novembra sa nám pripomínajú reklamami a ozdobami v obchodoch.

Tak ako každý rok, aj tento rok sme spolu s klientmi nášho zariadenia vyrábali rôzne vianočné dekorácie v ergo miestnosti a na pravidelných týždenných aktivitách. Používali sme na to materiály, ako je látka, papier, vlna a prekrásne vianočné ozdoby, ktorých je v obchodoch neskutočne široký výber, ale aj ručne vyrobené ozdoby. Taktiež využívame prírodný materiál, ktorý si s klientmi zbierame v rámci pravidelných vychádzok po našom areáli /napr. šišky, žalude, listy, farebné bobule z kríkov.../.

Časť týchto výrobkov sme použili na vianočnú výzdobu interiéru nášho zariadenia a časť poputuje na prezentačno-predajné trhy organizované KSK, ktoré prebiehajú v decembri pred budovou KSK v Košiciach. Môžete si ich prísť aj vy osobne pozrieť, prípadne aj zakúpiť, aby vám skrášlili domácnosť a spríjemnili radostné očakávanie vianočných sviatkov.

Výťažok z predaja použijeme na nákup materiálu na ďalšiu výrobu krásnych dekorácií.

Hodnota našich výrobkov, ktoré vyšli z rúk našich klientov z lásky s cieľom potešiť iných, je nevyčísliteľná. Veď posúďte sami, aká je to nádhera...

Spracovala:
Silvia Hatráková
Daniela Lopatníková