Piatok, 21 Jún 2024

logo lumentv 330

Divadelný Trebišov

Divadelný Trebišov alebo aj Malá krajská scénická žatva ochotníckych divadelných súborov Košického kraja sa uskutočnila v dňoch 20. a 21. 04. 2023 v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.

Keďže sme v divadle dávnejšie neboli, tak sme sa skupinka klientov a sociálnych pracovníkov zhodli na tom, že navštívme predstavenie, ktoré bolo naplánované na 21.04.2023 o 10:30 hod. Do divadla sme sa vybrali pešo od nášho zariadenia, aby sme sa mohli nadýchať čerstvého vzduchu a vychutnať si prvé jarné slnko. Cesta nám ubehla pomerne rýchlo, počas cesty sme sa rozprávali o tom, aké môže byť predstavenie, o čom bude, koľko bude divákov a pod.

V sále mestského kultúrneho strediska nás už vítala uvádzačka, ktorá našu skupinku usadila do predného radu a my sme všetci netrpezlivo čakali, kedy sa zhasnú svetlá a budeme môcť začať pozorne sledovať príbeh o Starom zaľúbencovi. Táto vtipná, no zároveň poučná divadelná hra, bola spracovaná podľa – známeho slovenského dramatika Jána Chalupku. Hru Starý zaľúbenec nám predviedol Divadelný súbor Hviezdoslav pri mestskom kultúrnom centre Spišská Nová Ves, pod réžiou Albína Medúza.

Divadelná komédia všetkých zaujala a vtiahla do deja. Veselohra sa odohrala v troch dejstvách. Dej sa odohrával v Kocúrkove a bol o láske, ktorá kvitne v každom veku a o kare, ktorý sa postupne na svadbu premení. V závere divadelnej hry herci rozospievali všetkých divákov starou známou ľudovou piesňou: „ Ešte som sa neoženil" samozrejme, že sme sa do spevu pridali aj my.

A že sa divadelná hra všetkým páčila, o tom vypovedal dlhý, opakovaný aplauz, ktorým vynikajúce herecké výkony hercov, ocenili všetci diváci v hľadisku... Naše piatkové dopoludnie bolo príjemne strávené a pevne veríme, že kultúrne podujatie Divadelný Trebišov budeme mať možnosť opäť navštíviť aj nabudúce.

Spracovala: PhDr. Halasová Klaudia, Borňáková Viktória