Streda, 17 Apríl 2024

logo lumentv 330

Festival kníh pod holým nebom

Dňa 31.05.2023 sa v Zemplínskej knižnici v Trebišove uskutočnil festival kníh pod holým nebom. Samozrejme na takejto akcii sme nesmeli chýbať ani my Lumeňáci. Do Zemplínskej knižnice sme sa vybrali pešo, nakoľko bolo krásne slnečné počasie. Počas cesty sme prebrali mnoho tém od základnej školy, po obľúbené činnosti, obľúbené jedlá a obľúbenú knihu.

Cesta nám ubehla pomerne rýchlo a pred mestskou kultúrnou sálou, kde sídli aj Zemplínska knižnica nás už čakali obrovské tuli vaky a knihy s rôznorodou tématikou. Knihy nás natoľko zaujali, že sme si hneď pohodlne posadali na tuli vaky a každý z nás si vybral knihu so svojím obľúbeným žánrom. Chlapov zaujímali knihy s automobilovou témou, témou vlakov, psov, nás ženy zaujali skôr knihy s romantickým žánrom, no nechýbala ani encyklopédia.

Po čítaní a rozhovore sme sa premiestnili do priestorov Zemplínskej knižnice, kde nám pán Mgr. Tomáš Vasiľ predviedol veľmi zaujímavú vec a to 3D tlačiareň. Ukázal námmnožstvo malých predmetov, ktoré sa na tomto zázračnom stroji dajú vytlačiť. Z týchto predmetov sme si mohli zobrať aj my kľúčenku v podobe štvorlístka. Po ukážke 3D tlačiarne sme sa presunuli k postavičkám z lega, ktoré nás tiež veľmi zaujímali. Po výklade a obohacujúcom zážitku sme sa premiestnili k parku, kde už mala besedu autorka kníh pre deti p. Kristína Mišovičová.

Celkový program Zemplínskej knižnice v Trebišove a čítanie kníh pod holým nebom nás natoľko zaujali, že sa určite tejto akcie zúčastníme aj nabudúce.

Spracovala: PhDr. Klaudia Halasová